Haber

16’sı bebek 126 yaralı depremzede cumhurbaşkanlığı uçaklarıyla nakledildi

16’sı bebek 126 yaralı depremzede cumhurbaşkanlığı uçaklarıyla nakledildi

Bugüne kadar karşılıklı 18 sefer yapan Cumhurbaşkanlığı uçakları ile ANKARA’dan deprem bölgesine giderken arama kurtarma ve sağlık personeli sevk edilirken, dönüş yolunda 16’sı bebek 126 yaralı sevk edildi. Hasta ve yaralı depremzedelerin ulaşımı cumhurbaşkanlığı uçakları ile devam edecek.

Ağır yaralılar, yaşlı kemoterapi hastaları, bebek ve refakatçilerin deprem bölgesinden taşınması için Cumhurbaşkanlığına ait ‘TUR’, ‘CBK’ ve ‘DAP’ uçakları seferber edildi. Küçük gövdeli ‘CBK’ ve ‘DAP’ uçakları ile geniş gövde sınıfı ‘TUR’ uçakları, depremin ilk gününden itibaren günde bir kez, günde üç kez operasyonlarda kullanıldı.

Bölgenin ihtiyacına göre sağlık ve arama kurtarma ekiplerini, insani yardım malzemelerini, tıbbi malzemeleri, temel beslenme konularını ve sahra çadır hastanelerini taşıyan uçaklarla madenci, AFAD teknisyenleri, doktorlar ve sağlık çalışanları da bölgeye sevk edildi. deprem bölgesine. Yaralılar, arama kurtarma, sağlık ve yardım ekiplerini taşıyan uçaklarla bölgeye geri getiriliyor. Ankara, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Adana’dan 18 uçakla dönüşte 16’sı bebek 126 yaralı sevk edildi. Bugüne kadar ‘CBK’ uçağıyla 27, ‘DAP’ uçağıyla 33, ‘TUR’ uçağıyla 66 hasta Ankara’ya getirildi. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda ilk müdahaleleri yapılan depremzedeler, doktor ve sağlık çalışanı eşliğinde Etlik Kent Hastanesi ve Bilkent Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Ankara’ya sevk edilen ve Etlik Kent Hastanesi’nde tedavi altına alınan 16 bebek, gelecekte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın himayesinde olacak. Ağır yaralı hastalar, yaşlı kemoterapi hastaları, bebek ve refakatçilerinin bölgeden ulaşımı cumhurbaşkanlığı uçakları ile devam edecek.

habercarsamba.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu