Haber

6’lı Masa toplantısının ardından gece İYİ Parti genel merkezinde asılan afiş dikkat çekti.

6 Levha’nın 12. buluşması ile Ankara’da siyaset bir anda hareketlendi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun konutunda gerçekleştirilen son görüşmenin ardından yapılan açıklamada, ortak cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşmaya varıldığı belirtildi.

LİDERLER PARTİ MERKEZİNE GİDİYOR

Adayın 6 Mart’ta yapılacak görüşmenin ardından açıklanacağı belirtildi. Başkanlar durum değerlendirmesi yapmak için partilerinin genel merkezine gittiler.

AKŞENER SLOGANLARLA KARŞILANDI

İyi parti Genel Başkan Meral Akşener de partisinin genel merkezine giderek yaptığı toplantının ardından alınan kararları kurmaylarıyla değerlendirdi. Akşener, genel merkez binası önünde partililer tarafından “Milletin ümidi Akşener” sloganlarıyla karşılanırken, o sırada dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

BİNAYA AFİŞ ASILDI

Binaya “Vatanımız ve milletimiz için verilen bu emeğin bir damlasını bile boşa harcamayacağız” yazılı pankart asıldı.

ADAY 6 MART’TA AÇIKLANDI

Öte yandan, toplantının ardından altı siyasi partinin ortak imzasıyla yayınlanan metinde şu ifadeler kullanıldı: “Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin liderleri olarak, ülkemiz konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. 28. Dönem Milletvekilliği ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayı ve geçiş süreci yol haritası Genel Başkanlar partilerinin yetkili kurullarına bilgi verdikten sonra yine Saadet Partisi ev sahipliğinde nihai bildiriyi kamuoyu ile paylaşmak üzere bir araya geleceğiz. 6 Mart 2023. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu