Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı, son yolculuğuna uğurlandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, son yolculuğuna çıkan annesi Fatma Yazıcı’yı Eyüp Sultan Camii’nde düzenlenen cenaze töreniyle uğurladı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı 96 yaşında hayatını kaybetti. İstanbul’da hayatını kaybeden Fatma Yazıcı için cuma namazının ardından Eyüp Sultan Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve çok sayıda kişi katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Cenaze namazının ardından bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda uğurladığımız Fatma annemiz, onun hayat arkadaşıdır. Bu uğurda birlikte yürüdüğümüz Hayati kardeşimizi yetiştiren ve bizimle birlikte yol yürümesine vesile olan Fatma annemiz için, abdesti en güzel şekilde Diyanet Reisim yaptı. Çocuklar yetiştirdi. Bu çocuklar onun en kıymetli mirasıdır. Bu çocukların onun ebedî alemdeki en kıymetli şahitleri olacağına inanıyorum. Bizler de şahidiz. Fatma anne. Mekanı cennet olsun” dedi.

Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatma Yazıcı’nın tabutunu omuzladı. Cenaze aracına bindirilen Yazıcı’nın cenazesi Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verilecek. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu