Haber

Ataşehir’de okul önünde ‘çatlak’ eylemi

ATAŞEHİR Celal Yardımcı İlköğretim Okulu’nda çatlaklar olduğunu öne süren veliler protesto etti. Okul müdürü, binanın 2011 yılında güçlendirildiğini ve yeni bir tespit için sıraya alındığını bildirdi.

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi’ndeki Celal Yardımcı İlköğretim Okulu’nun kolon ve duvarlarında çatlaklar olduğunu belirten veliler, öğle saatlerinde okul önünde toplandı. 35 yaşındaki okulda defalarca başvurulara rağmen sınav yapılmadığını öne süren veliler, çocuklarını okula göndermeyeceklerini ifade etti. Velilerden Selma Sarıyurt, “Depremden bu yana çok tedirginiz. 93 okul denetlendi ama bu okul ziyaret edilmiyor. Sınıflarda çatlaklar var. Çocuğumu her gün titreyerek okula gönderiyorum. Her gün dua ediyoruz, geceleri uyuyamıyoruz.” Okulla ilgili karne hazırlanmasını isteyen Nilüfer Baran, “Çocuklarımızı okula gönderirken tedirgin olmak istemiyoruz. Çocuklarımı bırakıyorum ama bir parçam burada. Çocuklar da diyor ki. okulda çatlaklar var. Yetkililer gelip baksın, çürükse önlem alsın. O zaman keşke yapılsaydı.” konuştu. Çocuğunu okula göndermediğini belirten Asuman Doğan, “Sabahtan beri evin içinde dolaşıyorum. Bu bina sağlam değil, her an bir şey olur korkusuyla tedirgin oluyoruz. 10 yıllığına bu okul yıkılıp tekrar yapılacak dedi.Ben bu şartlarda çocuğumu okula göndermek istemiyorum.Ben çocuğumu okula göndermek istemiyorum.Göndermem eğitimde geri kalsın. Ama yanımda ol” dedi.

Okul Müdürü Aziz Kadir Turan, 2011 yılında binanın güçlendirildiğini ve tespit için sıraya alındıklarını, okulun denetleneceğini bildirdi. Öte yandan okulun aynı zamanda afet ve acil durum toplanma alanı olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu