Teknoloji

İddia: CS:GO Source 2 Güncellemesi Yayınlanmaya Hazır

Dünyanın en popüler oynaması ücretsiz çevrimiçi FPS oyunlarından biri Counter-Strike: Küresel Saldırı (CS:GO) ile ilgili çok değerli bir gelişme yaşandı. Ünlü e-spor sunucusu Richard Lewis Valve tarafından yapılan açıklamaya göre CS:GO büyük bir güncelleme hazırladı. Üstelik bu güncelleme çok kısa süre içerisinde oyuncuların hizmetine sunulacak. Argümanlar doğru çıkarsa CS:GO deneyimi önemli ölçüde değişecektir.

Vana, bir süre önce Kaynak 2 Oyun motoruna geçildi. Half-Life: Alyx gibi bazı yeni oyunlar da bu oyun motorunu kullanıyordu. CS:GO cephesinde ise bu oyun motorunun kullanılacağı tartışılmıştı. İşte Lewis, bu şimdi gerçek olacak belirtir. Hatta tezlere göre Valve, ABD’deki bazı profesyonel CS:GO oyuncularını ofisine çağırmış ve bu oyuncularla yeni nesil CS:GO’nun testlerini bizzat gerçekleştirmişti.

Kaynak 2, CS:GO güncellemesindeki tek yenilik olmayacak

Richard Lewis’in iddialarına göre Valve, CS:GO güncellemesi ile birlikte oyunun bazı teknik kısımlarını da ele alacak. Bu içerikte; eşleştirme sistemi geliştirilecek ve benzer deneyimler, FACEIT veya ESEA gibi üçüncü taraf eşleştirme platformlarına sunulacaktır. Ayrıca oyuncuların çevrimiçi yarışmaya katılma süreleri de kısalmış görünüyor. Çünkü 64 çöpçatanlık havuzu yerine 128 oyuncudan yaratılacak. Source 2’nin performansı ve görüntü kalitesini artıracağını düşünen Valve, CS:GO’yu yepyeni bir oyun haline getirmiş gibi görünüyor.

NVIDIA kaynak kodları, “Counter-Strike 2” adlı bir oyuna atıfta bulunur.

Geçtiğimiz günlerde Counter-Strike ile ilgili dikkat çekici bir gelişme daha yaşandı. NVIDIA’nın en son sürücü kaynak kodları İnceleyen bağımsız geliştiriciler, yeni bir oyun profili tespit etti. Kodlardaki bu profil ” Karşı Saldırı 2Adı “. Burada asıl kafa karıştıran şey profilin altında iki farklı exe dosyasının olmasıydı. Bunlardan biri ” csgos2.exe“oburken” cs2.exe“İsmi vardı.

Bu tez, şirketin yeni bir Counter Strike oyunu geliştiğini düşündü. Ancak bu fikre karşı çıkanlar, söz konusu exe belgelerinin Source 2 motoru CS:GO’yu temsil ettiğini iddia etti. Tabii ki, Valve’den rastgele bir bahis açıklama gelmedi . Dünyanın en bilinen oyunlarından biri olan Counter-Strike, önümüzdeki günlerde video oyun dünyasının bir numaralı gündem maddesi olacak gibi görünüyor.

haber-guneysu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu