Yaşam

İftar menüleri 2023: 6. gün iftar menüsü

Ramazan ayı heyecanı tüm iftar sofralarında hız kesmeden devam ediyor. Sizleri iftarda ne yapılır kanından kurtarmak için hazırladığımız iftar menülerimiz ile sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz.

İftar menümüzün altıncı gününe protein açısından güçlü ve doyurucu bir çorba ile başlıyoruz. Hemen ardından herkesin çok sevdiği bir ana yemek ve size tabak tabak yedirecek bir eşlikçi ile devam ediyoruz. Son olarak bu kez tatlıyla değil, menüyü tamamlayacak bir çeşit salata mezesiyle menümüzü bitiriyoruz.

İşte Ramazan’ın altıncı günü için sizler için hazırladığımız iftar menüsü…

6. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • yoğurt çorbası,
  • Tavuk şinitzel,
  • domates salçalı spagetti,
  • Amerikan salatası

YOĞURT ÇORBASIİftar menümüze her mevsime ve her sofraya yakışan yoğurt çorbası ile başlıyoruz. Daha pratik olması için bir gün önceden kalan pirinç pilavı ile de besleyici ve doyurucu yoğurt çorbası yapabilirsiniz.

Harika bir başlangıç: yoğurt çorbası tarifi

TAVUK ŞİNİTZELDışı çıtır çıtır, içi yumuşacık ve her lokmada ağızda bıraktığı enfes tat ile tavuğun en lezzetli tanımlarından biri! Tavuk severler bu tarifi mutlaka denemeli!

Türk lokumuna gelince: Tavuk şnitzel tarifi

MACUNLU SpagettiTavuk şnitzele en çok yakışacak ve lezzetiyle bizi çocukluğumuza götüren salçalı spagetti tanımıyla devam ediyoruz.

Anne dokunurken: Domates salçalı spagetti tarifi

AMERİKAN SALATATavuk şnitzele ve salçalı spagettiye en çok yakışan şeylerden biri taze salata olsa gerek. Altıncı gün iftar menümüzü salatanın klasik tanımlarında ekstra yoğurt ve mayonez ile tatlandırılmış bir Amerikan salatası ile sonlandırıyoruz.

Sebzelerin en lezzetli hali: amerikan salatası tarifi

Afiyet olsun!

golyaka-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu