Haber

İlhan Taşcı: “RTÜK Başkanı, Üst Kurul’un bilgisi ve kararı olmadan televizyonları arayarak deprem için yardım kampanyası yapmamaları talimatını verdi…

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi İlhan Taşcı, “RTÜK Başkanı’nın, Üst Kurulun bilgisi ve kararı olmadan televizyon kanallarını arayarak deprem için yardım kampanyası yürütmemelerini emretmesi hukuken geçersizdir, vicdanen kabul edilemez. İnsanların bir yudum su için mücadele ettiği bir günde bağış kampanyasının ertelenmesi en doğrusudur” dedi.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in televizyon kanallarını arayarak deprem için yardım kampanyası yapmamaları talimatını verdiğini açıkladı.

Taşcı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“RTÜK Başkanı’nın Üst Kurulun bilgisi ve kararı olmadan televizyon kanallarını araması ve deprem için yardım kampanyası yürütmemesi hukuken geçersiz ve vicdani olarak kabul edilemez. İnsanların yaşam mücadelesi verdiği bir günde bağış kampanyasını ertelemek. bir yudum su akıl tutulmasıdır.”

Habertürk programcısı Fatih Altaylı, bu akşam ‘Tege Bir Deprem’ adlı programında; “Bu akşam yerli ve yabancı sporcu, iş adamı, bilim insanı ve depremzedeler için yardım yayını yapacaktık. Amacımız birkaç bin konteyner ev almaktı. Son anda RTÜK’ten talimat geldi, ‘dediler. Yapma” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu